Docieplenia - Tynk Mozaikowy

brygada102 docieplanie domów

Dekoracyjne tynki cienkowarstwowe.

Tynki mozaikowe nazywane są też często kamyczkowymi. Tynki mozaikowe nakłada się w warstwach o grubości zawartego w masie kruszywa - zwykle od 1 do 3 mm.

Spoiwem tynków mozaikowych jest żywica; w porównaniu z innymi tynkami dekoracyjnymi są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia. Bez problemu wytrzymują też szorowanie, można je więc często myć bez ryzyka zniszczenia.

Tynk ten służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne szczególnie polecany do wykonywania cokołów, pilastrów i gzymsów oraz "lamperii" np. na klatkach schodowych.

Stosowany do wykończenia powierzchni dekoracyjnych i detali architektonicznych na odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych: brygada102 docieplanie domów

Zawiera starannie dobrane kompozycje naturalnego i sztucznego grysu nadające powierzchni efektowny i ozdobny charakter. Duży wpływ na trwałość tynku ma jakość podłoża, czyli długość jego użytkowania. Ułożenie tynku mozaikowego na starej, osypującej się wyprawie tynkarskiej nie wróży nic dobrego - w kilka lat potem tynk zacznie odpadać razem z tym marnym podłożem.