Docieplenia - Tynk Silikonowy

brygada102 docieplanie domów

Nowoczesny łatwo obrabialny odporny na warunki atmosferyczne.

Bez wątpienia najlepszy i najdroższy spośród tynków. Łączy w sobie zalety wysokiej elastyczności, hydrofobowości przy jednocześnie małym oporze dyfuzyjnym.

Ponadto jest wyjątkowo odporny na korozję biologiczną, uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Obecnie producenci systemów ociepleń oferują oprócz wymienionych czterech rodzajów także tynki hybrydowe takie jak akrylowo-silikonowe (siloksanowe) czy silikatowo-silikonowe.

Są to mieszaniny poszczególnych rodzajów tynków o bliżej nie określonych proporcjach wymyślone dla klientów, którzy nie chcą zbyt dużo zapłacić a chcą mieć w nazwie swojego tynku "silikonowy".

brygada102 docieplanie domów Nie sposób organoleptycznie określić składu chemicznego takich wynalazków, więc można się spodziewać, że dyspersji silikonowej jest w nich niewiele.

Spoiwem w tynkach silikonowych jest żywica silikonowa, nieznacznie zmodyfikowana spoiwem akrylowym, która nie pełni roli lepiszcza, tak jak żywica akrylowa (tynki akrylowe), lecz ułatwia transport pary wodnej i ogranicza wodochłonność.

Dzięki swojej mikrostrukturze i braku tworzenia na jej powierzchni ładunków elektrostatycznych ułatwia usuwanie wszelkich zabrudzeń już pod wpływem choćby opadów atmosferycznych (tzw. efekt samooczyszczania).